Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Biblioteka Szkolna

I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

"Dobre książki nauczą Cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela."
Facebook
RSS

Uczniowie naszej szkoły wraz z p. Dorotą Walter-Obrębską uczestniczyli w spotkaniu z Andrzejem Tarnowskim, angielskim dziennikarzem i publicystą, autorem książki „Rdzawe szable, blade, kości – czyli jak zostałem mazurskim chłopem” Wieczór autorski uświetniły cytowane fragmenty książki w wykonaniu Ady Więckowskiej, Pauliny Salwin oraz Klaudii Wisowatej. Wnętrza Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku dopełniły ciekawej oprawy tego spotkania.

Spotkanie autorskie

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem Pawłem Krasnodębskim i podróżnikiem Zbysławem Śmigielskim. Spotkanie, oraz prezentacja twórczości przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku.    

W 1995 roku UNESCO ogłosiło dzień 23 kwietnia „Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.” Jest to dzień śmierci Cerventes’a. Początkowo był to Festiwal Książki Hiszpańskiej obchodzony w dniu śmierci Cervantes’a. W tym dniu na całym świecie odbywają się targi książki oraz inne imprezy promujące książkę i czytelnictwo. 15 osób, które odwiedziły naszą bibliotekę otrzymało książki  (Książki ufundowali sponsorzy biblioteki).

Walentynki w Bibliot

W bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku już po raz ...

Życzenia Świątecz

"Jest taki dzień, że słowa się łamią, jak opłatek w ...

Udział kolędników

Uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku zaprezentowali przedstawienie kolędnicze na Jarmarku ...

Nowe schronisko dla

Szkolna Grupa Wolontariuszy "MY" w dniach od 5.12 do 19.12 ...

XIX Powiatowy Przegl

6 grudnia uczestniczyliśmy w XIX Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących Barczewo ...