Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Biblioteka Szkolna

I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

"Dobre książki nauczą Cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela."
Facebook
RSS

Biblioteka przypomina

Biblioteka przypomina uczniom klas III o zwrocie wypożyczonych materiałów do dnia 19 kwietnia 2013. Serdecznie dziękujemy.  

Spotkanie z Faustem

Interaktywnym czytaniem „Fausta” J.W. Goethego – w scenerii raju (na Kazikowej drabinie) zainaugurowaliśmy realizację projektu „Strefa czytania”. Wybrane fragment „działy się” w gotyckiej pracowni pełnej tajemnych ksiąg i alchemicznych mikstur. Na koniec stworzyliśmy własną wersję „Fausta” w formie kolażu z najciekawszymi cytatami utworu. Niebawem kolejny tytuł światowej literatury.

Nasza Biblioteka włączyła się w akcję zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z okazji 200-rocznicy wydarzeń, które stały się inspiracją dla Adama Mickiewicza do napisania – już na emigracji – Pana Tadeusza. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Wspólne czytanie epopei narodowej dało możliwość wsłuchania się w piękno języka ojczystego, a czasem przysporzyło nieco trudności z trzynastozgłoskowcem.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”, uczniowie przeprowadzili akcję plakatową, promującą książki, biblioteki, czytelnictwo. Zaprezentowano też wystawę zakładek do książek „Tu czytam”, na której znalazły się m.in. zakładki wykonane przez uczniów.  

W ramach zajęć plastycznych w bibliotece uczniowie przygotowali prace i wzięli udział w następujących konkursach. Giżycko – portret miastaOpowieści z morskich fal… – morska abstrakcja„Nasz Las”Miło nam zakomunikować, że uczennice Ania Król i Paulina Osowska znalazły się w finale II Edycji Powiatowego Konkursu, pod patronatem Starosty Powiatu Olsztyńskiego, którego organizatorami byli: Nadleśnictwo Olsztyn, Pałac Młodzieży w Olsztynie, Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Prace naszych uczennic wybrano spośród 1267 przesłanych na konkurs.  [ Read More ]

Biblioteka szkolna przypomina o zwrocie książek oraz innych materiałów do 20 kwietnia.

Promocja szkoły

W tym roku nasze liceum promuje się plakatem w opracowaniu pani Doroty Walter-Obrębskiej i pana Jarosława Skłodowskiego.

Najlepsi czytelnici w I półroczu 2010/2011 1. Magdalena Rekosz                       32 2. Joanna Wawrzoła                         30 3. Patrycja Dobrzeniecka                  25 4. Ewelina Ptasiewicz                       25 5. Emila Kaczmarczyk                      23 6. Milena Wierzchowska                   23 7. Maciej Makrzyński                        21 8. Mateusz Król                                20 9. Paulina Lampkowska                   19 10. Danuta Chociłowska                  19 11. Sylwia Malinowska                     19 12. Martyna Krzywda                       17 13. Sabina Pełka                [ Read More ]

Projekt ZOOM

Biblioteka włączyła się w realizację projektu pn. Zupełnie Odjechana Olsztynecka Młodzież, realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, skierowanego do olsztyneckiej młodzieży zainteresowanej fotografią jako środkiem przekazu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 lutego 2011 roku o godzinie 17 w Bibliotece Publicznej. Więcej informacji na www.zoom-olsztynek.blogspot.com

Walentynki w Bibliot

W bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku już po raz ...

Życzenia Świątecz

"Jest taki dzień, że słowa się łamią, jak opłatek w ...

Udział kolędników

Uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku zaprezentowali przedstawienie kolędnicze na Jarmarku ...

Nowe schronisko dla

Szkolna Grupa Wolontariuszy "MY" w dniach od 5.12 do 19.12 ...

XIX Powiatowy Przegl

6 grudnia uczestniczyliśmy w XIX Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących Barczewo ...