Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Biblioteka Szkolna

I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

"Dobre książki nauczą Cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela."
Facebook
RSS

Biblioteka przypomina

Biblioteka przypomina uczniom klas III o zwrocie wypożyczonych materiałów do dnia 19 kwietnia 2013. Serdecznie dziękujemy.  

W październiku Szkolna Grupa Wolontariuszy „MY” przeprowadziła akcję plakatową w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem ” Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia „. Na korytarzu szkolnym i przed biblioteką wyeksponowano plakaty wykonane przez uczniów, promujące książki, bibliotekę i czytelnictwo.

Solidarność

Biblioteka zaprasza na wystawę publikacji książkowych, filmowych, plansz oraz innych materiałów dydaktycznych związanych z 30-leciem „Solidarności”.  

Październik 2009

Hasło tego roku to: „Biblioteki szkolne – pełen obraz” Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship – www.iasl-online.org). Dotychczas było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Biblioteki szkolne: Pełen obraz” W naszej szkole uczniowie wykonali plakaty, które promują bibliotekę i czytelnictwo.  

Konkurs – zakładka

Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki. Technika pracy dowolna. Termin składania prac do końca października. Szczegółowy regulamin dostępny w bibliotece, regulamin po kliknięciu czytaj więcej.

Książki

Drodzy Czytelnicy, przypominamy, że dnia 10 czerwca mija termin zwrotu wypożyczonych materiałów z biblioteki.

W 1995 roku UNESCO ogłosiło dzień 23 kwietnia „Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.” Jest to dzień śmierci Cerventes’a. Początkowo był to Festiwal Książki Hiszpańskiej obchodzony w dniu śmierci Cervantes’a. W tym dniu na całym świecie odbywają się targi książki oraz inne imprezy promujące książkę i czytelnictwo. 15 osób, które odwiedziły naszą bibliotekę otrzymało książki  (Książki ufundowali sponsorzy biblioteki).

Odwiedziny w czytelni

Tysięczną osobą, która odwiedziła czytelnię biblioteki jest Gosia Cholewińska. W nagrodę otrzymała książkę – E. Hemingway`a „Stary człowiek i morze”

Walentynki w Bibliot

W bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku już po raz ...

Życzenia Świątecz

"Jest taki dzień, że słowa się łamią, jak opłatek w ...

Udział kolędników

Uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku zaprezentowali przedstawienie kolędnicze na Jarmarku ...

Nowe schronisko dla

Szkolna Grupa Wolontariuszy "MY" w dniach od 5.12 do 19.12 ...

XIX Powiatowy Przegl

6 grudnia uczestniczyliśmy w XIX Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących Barczewo ...