Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Biblioteka Szkolna

I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

"Dobre książki nauczą Cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela."
Facebook
RSS

Korowód bajkowych postaci wypełnił 3 czerwca ulice Olsztynka i teren przyzamcza. Organizatorzy  VII Światowych Dni Bajki – Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Dom Kultury w Olsztynku – zadbali o to, aby było wesoło, bajkowo i kolorowo. W barwną paradę i zapewnienie rozrywki małym mieszkańcom Olsztynka włączyli się również uczniowie naszej szkoły, którym towarzyszyła Pani Dyrektor Grażyna Małek, wolontariuszki ze Szkolnej Grupy Wolontariuszy „My” – Karolina Janiszewska, Kinga Wisowata, Magdalena Weroniecka  [ Read More ]

Akcja charytatywna

Biblioteka we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Integracji i Współpracy Transgranicznej w Olsztynie oraz Warsztatami Terapii Zajęciowej w Olsztynku prowadzi zbiórkę książek i pomocy dydaktycznych dla Liceum Pedagogicznego w Żytomierzu (Ukraina). Dary będą przekazane delegacji, która odwiedzi placówki oświatowe w Gminie Olsztynek. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Nie bądź obojętny

11 Marca 2013 roku wolontariusze przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz dwóch rodzin z okolic Olsztynka, które zostały poszkodowane w pożarze. Paczki przekazała pani Osowska, mama jednej z uczennic naszej szkoły. Wszystkim ofiarodawcom przekazujemy serdeczne podziękowania od poszkodowanych rodzin.    

28 marca w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak, pisarką opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży, przygotowane przez p. Darię Sępkowską i p. Agnieszkę Nyga. Ta interesująca lekcja „lekcja literatury” miała również wymiar wychowawczy. Pani Ewa Nowak jest również terapeutką. Miłym akcentem uroczystości był występ uczennic, które reprezentowały gimnazjum na V Festiwalu Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego. Wykonanie utworów było  [ Read More ]

Spotkanie w MOPS

 17 Stycznia 2012 roku, w MOPS  w Olsztynku odbyło się spotkanie podsumowujące Świąteczną Zbiórkę żywności. p. Ewa Szerszeniewska podziękowała wolontariuszom I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku, za włączenie się w akcję charytatywną. Przedstawiła również w jaki sposób zostały zagospodarowane środki pochodzące ze zbiórki. W spotkaniu uczestniczyły: Karolina Cardozo-Barajas, Karolina Czekała, Paulina Trojanowska, Magdalena Kłosowska, Danuta Chociłowska, Magdalena Rekosz, Klaudia Wisowata, Monika Ługowska, Joanna Wieczorek, Martyna Marchwińska, Monika Szostek,  [ Read More ]

2 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Olsztynku odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Bezpieczne Marzenia II”. W ramach projektu Grupa Wolontariuszy „MY” realizowała prezentację multimedialną. Z rąk Burmistrza Olsztynka p. Mirosława Stegienki wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nasza Biblioteka wzbogaciła się o szachy i grę logiczną sudoku.

Wycieczka klasy I a na wystawę „Artyści Olsztynka i okolic” do MBLPE w Olsztynku.  

Dzisiaj Grupa Wolontariuszy zwiedziła wystawę w Galerii Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku pt. „Artyści Olsztynka i … okolic”. Na wystawie zgromadzono prace twórców profesjonalnych i amatorów. Wśród eksponatów znajdują się rzeźby, malarstwo, fotogramy, szkło artystyczne, grafika, haft oraz prace, które wpłynęły na konkurs plastyczny i fotograficzny „Olsztynek – moje miejsce na ziemi”, m.in. zdjęcia Łukasza Ługowskiego i Karola Kozłowskiego.  

„Złote Serce”

Wolontariusz Damian Wierzchowski został laureatem tytułu „Złote Serce” przyznanego na uroczystej sesji Rady Miasta w związku z Jubileuszem 650-lecia Olsztynka. Oprócz Damiana, tytuł ten wręczono 27 osobom m.in. p. Danucie Bondaruk, p. Kazimierzowi Gąsiorowskiemu, p. Mariannie Kucińskiej, p. Krystynie Kutniewskiej, p. Jolancie Rutkiewicz, p. Andrzejowi Salwin, p. Andrzejowi Szałkowskiemu oraz ks. Edwardowi Wolińskiemu zaangażowanym w pracę społeczną na rzecz społeczności Miasta i Gminy Olsztynek.

Walentynki w Bibliot

W bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku już po raz ...

Życzenia Świątecz

"Jest taki dzień, że słowa się łamią, jak opłatek w ...

Udział kolędników

Uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku zaprezentowali przedstawienie kolędnicze na Jarmarku ...

Nowe schronisko dla

Szkolna Grupa Wolontariuszy "MY" w dniach od 5.12 do 19.12 ...

XIX Powiatowy Przegl

6 grudnia uczestniczyliśmy w XIX Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących Barczewo ...