Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Biblioteka Szkolna

I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

"Dobre książki nauczą Cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela."
Facebook
RSS

Spotkanie z Faustem

Interaktywnym czytaniem „Fausta” J.W. Goethego – w scenerii raju (na Kazikowej drabinie) zainaugurowaliśmy realizację projektu „Strefa czytania”. Wybrane fragment „działy się” w gotyckiej pracowni pełnej tajemnych ksiąg i alchemicznych mikstur. Na koniec stworzyliśmy własną wersję „Fausta” w formie kolażu z najciekawszymi cytatami utworu. Niebawem kolejny tytuł światowej literatury.

Dnia 20 kwietnia 2012 Biblioteka Publiczna w Olsztynku zaprasza na spotkanie z podróżnikiem, panem Zbyszkiem Pawlakiem.

28 marca w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak, pisarką opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży, przygotowane przez p. Darię Sępkowską i p. Agnieszkę Nyga. Ta interesująca lekcja „lekcja literatury” miała również wymiar wychowawczy. Pani Ewa Nowak jest również terapeutką. Miłym akcentem uroczystości był występ uczennic, które reprezentowały gimnazjum na V Festiwalu Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego. Wykonanie utworów było  [ Read More ]

8 Marca w Olsztyneckiej galerii odbyło się spotkanie z ks. Adamem Bonieckim na którym promował swoją najnowszą książkę: „Lepiej palić fajkę, niż czarownice”. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Olsztynka.  

Spotkanie autorskie

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem Pawłem Krasnodębskim i podróżnikiem Zbysławem Śmigielskim. Spotkanie, oraz prezentacja twórczości przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku.    

Walentynki w Bibliot

W bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku już po raz ...

Życzenia Świątecz

"Jest taki dzień, że słowa się łamią, jak opłatek w ...

Udział kolędników

Uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku zaprezentowali przedstawienie kolędnicze na Jarmarku ...

Nowe schronisko dla

Szkolna Grupa Wolontariuszy "MY" w dniach od 5.12 do 19.12 ...

XIX Powiatowy Przegl

6 grudnia uczestniczyliśmy w XIX Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących Barczewo ...