Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Biblioteka Szkolna

I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

"Dobre książki nauczą Cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela."
Facebook
RSS

Sukces Patrycji

Patrycja Dobrzeniecka zwyciężyła w eliminacjach powiatowych Samorządowego Konkursu Nastolatków – ” Ośmiu Wspaniałych”. W dniu 14.04.11r. wzięła udział w Warszawie, w eliminacjach ogólnopolskich XVII edycji konkursu. Ogólnopolskie wyniki zostaną ogłoszone na uroczystej gali w Gdyni.

„Barwy Wolontariatu”

Szkolna Grupa Wolontariuszy „MY” została zgłoszona do X Edycji Wojewódzkiego Konkursu „Barwy Wolontariatu” organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Patrycja Dobrzeniecka, Damian Wierzchowski oraz opiekun wolontariuszy p. Dorota Walter-Obrębska reprezentowali naszą szkołę na Wojewódzkiej Konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Z rąk Pani Wicemarszałek Jolanty Szulc odebrali podziękowania za udział IX edycji konkursu „Barwy Wolontariatu”. W programie konferencji była również debata na temat pozyskiwania i nawiązywania współpracy z wolontariuszami.

Dnia 23 października o godzinie 1600 Centrum Wolontariatu w Olsztynku organizuje II akcję sprzątania opuszczonych i zaniedbanych grobów. W piątek planujemy przeprowadzić tą akcję na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Do akcji przyłączyło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Olsztynka. W poprzedni piątek wolontariusze sprzątnęli około 40 opuszczonych grobów. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Informacje na bieżąco można przeczytać na stronie Centrum Wolontariatu w Olsztynku.

Dzień Edukacji Narodowej

Na apelu z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Damian Wierzchowski odebrał list pochwalny za swoją działalność w wolontariacie młodzieżowym. – GRATULACJE!

„Pomaganie wzmacnia”

„Pomaganie wzmacnia” – gazetka promująca działalność szkolnej grupy wolontariuszy „MY”

Dzisiaj Grupa Wolontariuszy zwiedziła wystawę w Galerii Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku pt. „Artyści Olsztynka i … okolic”. Na wystawie zgromadzono prace twórców profesjonalnych i amatorów. Wśród eksponatów znajdują się rzeźby, malarstwo, fotogramy, szkło artystyczne, grafika, haft oraz prace, które wpłynęły na konkurs plastyczny i fotograficzny „Olsztynek – moje miejsce na ziemi”, m.in. zdjęcia Łukasza Ługowskiego i Karola Kozłowskiego.  

„Złote Serce”

Wolontariusz Damian Wierzchowski został laureatem tytułu „Złote Serce” przyznanego na uroczystej sesji Rady Miasta w związku z Jubileuszem 650-lecia Olsztynka. Oprócz Damiana, tytuł ten wręczono 27 osobom m.in. p. Danucie Bondaruk, p. Kazimierzowi Gąsiorowskiemu, p. Mariannie Kucińskiej, p. Krystynie Kutniewskiej, p. Jolancie Rutkiewicz, p. Andrzejowi Salwin, p. Andrzejowi Szałkowskiemu oraz ks. Edwardowi Wolińskiemu zaangażowanym w pracę społeczną na rzecz społeczności Miasta i Gminy Olsztynek.

Dzień Dziecka

Dzisiaj w naszej szkolnej bibliotece odbył się Dzień Dziecka, na który zaproszenie otrzymały dzieci z Domu dla Dzieci „Nad Jeziorem” w Olsztynku. Zapewniliśmy im kilka atrakcji m.in. czytanie bajek, zabawy, gry. Największą radością dla organizatorów był szczery uśmiech na twarzy dzieci.  

Walentynki w Bibliot

W bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku już po raz ...

Życzenia Świątecz

"Jest taki dzień, że słowa się łamią, jak opłatek w ...

Udział kolędników

Uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku zaprezentowali przedstawienie kolędnicze na Jarmarku ...

Nowe schronisko dla

Szkolna Grupa Wolontariuszy "MY" w dniach od 5.12 do 19.12 ...

XIX Powiatowy Przegl

6 grudnia uczestniczyliśmy w XIX Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących Barczewo ...