Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Biblioteka Szkolna

I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

"Dobre książki nauczą Cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela."
Facebook
RSS

Archive for the ‘Galeria’ Category

Korowód bajkowych postaci wypełnił 3 czerwca ulice Olsztynka i teren przyzamcza. Organizatorzy  VII Światowych Dni Bajki – Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Dom Kultury w Olsztynku – zadbali o to, aby było wesoło, bajkowo i kolorowo. W barwną paradę i zapewnienie rozrywki małym mieszkańcom Olsztynka włączyli się również uczniowie naszej szkoły, którym towarzyszyła Pani Dyrektor Grażyna Małek, wolontariuszki ze Szkolnej Grupy Wolontariuszy „My” – Karolina Janiszewska, Kinga Wisowata, Magdalena Weroniecka  [ Read More ]

10 maja 2013 był symboliczną 80-tą rocznicą palenia książek w nazistowskich Niemczech. Pomimo wielu lat, czyn ten jest mocnym symbolem niszczenia nie tylko książek, ale również ludzi Inaczej Myślących (każdy system ma swoich). Palenie książek przeraża do tej pory. Bez książek nie da się żyć. Bez wyobraźni, bez piękna, bez opowieści – nie jestem człowiekiem. Stąd pomysł na spontaniczną akcję, na pozytywną zadymę. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki,  [ Read More ]

Mistrz i Małgorzata

Mistrz, Małgorzata i sam Bułhakow wplątany w totalitarną rzeczywistość zagościli z całym korowodem powieściowych postaci w „Strefie Czytania”. Czytający „odwiedzili” w Moskwie Patriarsze Prudy, lotem na miotle (znów Kazikowej) zahaczyli o Jerozolimę i wielki bal. Dobro i zło starło się w legendarnym pojedynku, przeciągając na linie ludzką duszę… Ta wielowątkowa powieść jest od wielu lat ulubioną lekturą licealistów. Kolejne światowe dzieło w „Strefie Czytania”  już niebawem. Zapraszają Marcin Cielecki i  [ Read More ]

Jarmark wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły: Michał Kałapus, Michał Szydłowski, Mateusz Krajewski, Klaudia Wisowata, Paulina Salwin przygotowali pod kierunkiem p. Doroty Walter – Obrębskiej inscenizację  wielkanocnego zwyczaju, tzw. „chodzenie z kogutkiem”, który zaprezentowali na scenie Olsztyneckiego Jarmarku Wielkanocnego.

Spotkanie z Faustem

Interaktywnym czytaniem „Fausta” J.W. Goethego – w scenerii raju (na Kazikowej drabinie) zainaugurowaliśmy realizację projektu „Strefa czytania”. Wybrane fragment „działy się” w gotyckiej pracowni pełnej tajemnych ksiąg i alchemicznych mikstur. Na koniec stworzyliśmy własną wersję „Fausta” w formie kolażu z najciekawszymi cytatami utworu. Niebawem kolejny tytuł światowej literatury.

„Równać szanse”

Nasza szkoła uczestniczyła w Projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej – „Równać Szanse”. W ramach tego projektu nasi uczniowie brali udział w badaniach ankietowych i rozmowach na temat form spędzania czasu wolnego i zainteresowań. W oparciu o diagnozę powstał raport zaprezentowany na konferencji z udziałem przedstawicieli olsztyneckich szkół i placówek kulturalnych, które podejmują działania na rzecz młodzieży.    

Nasza Biblioteka włączyła się w akcję zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z okazji 200-rocznicy wydarzeń, które stały się inspiracją dla Adama Mickiewicza do napisania – już na emigracji – Pana Tadeusza. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Wspólne czytanie epopei narodowej dało możliwość wsłuchania się w piękno języka ojczystego, a czasem przysporzyło nieco trudności z trzynastozgłoskowcem.

28 marca w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak, pisarką opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży, przygotowane przez p. Darię Sępkowską i p. Agnieszkę Nyga. Ta interesująca lekcja „lekcja literatury” miała również wymiar wychowawczy. Pani Ewa Nowak jest również terapeutką. Miłym akcentem uroczystości był występ uczennic, które reprezentowały gimnazjum na V Festiwalu Poezji i Piosenki Jacka Kaczmarskiego. Wykonanie utworów było  [ Read More ]

8 Marca w Olsztyneckiej galerii odbyło się spotkanie z ks. Adamem Bonieckim na którym promował swoją najnowszą książkę: „Lepiej palić fajkę, niż czarownice”. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Olsztynka.  

Walentynki w Bibliot

W bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku już po raz ...

Życzenia Świątecz

"Jest taki dzień, że słowa się łamią, jak opłatek w ...

Udział kolędników

Uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku zaprezentowali przedstawienie kolędnicze na Jarmarku ...

Nowe schronisko dla

Szkolna Grupa Wolontariuszy "MY" w dniach od 5.12 do 19.12 ...

XIX Powiatowy Przegl

6 grudnia uczestniczyliśmy w XIX Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących Barczewo ...